International

Black Lives Matter este un business

Black Lives Matter, o mișcare fondată în 2013 de un trio de clasă mijlocie superioară, de femei de culoare foarte vocale sunt un produs al „corporatizării activismului”. De-a lungul anilor, Black Lives Matter a evoluat ca o marcă de marketing, precum Nike (care o susține pe deplin). Protestele pe scară largă legate de moartea lui George Floyd au ridicat mişcarea la statutul unei noi religii .  

Cu toate acestea, Black Lives Matter are, fără îndoială, un adevărat apel revoluționar. Media din Occident a fost invadată de articole pe tema “ Cum a schimbat Black Lives Matter căsătoria mea “, “ Cum a devenit Black Lives matter mainstream “ , cum “Mișcarea include acum multe medii diverse, care nu se simțiseră anterior legate de cauză anti rasismului “ sau „Cred că o mulțime de oameni din orașul nostru s-au simțit brusc ca oameni albi vinovati de rasism, trebuie să fim cu adevărat critici față de noi înșine și să ne înțelegem rolul în acest sens”.

         Pentru a înțelege întrebarea cui folosește Black Lives Matter, trebuie, din nou, să urmați banii.  Black Lives Matter a profitat în 2016 de o subvenție de 100 de milioane de dolari a Fundației Ford și, de atunci, din alte zone ale  capitalismului filantropic, cum ar fi JPMorgan Chase și Fundația Kellogg.  Fundația Ford este foarte aproape de așa zisul deep state al SUA. Consiliul de administrație este plin de CEO-uri corporatiști de pe Wall Street. Pe scurt; Black Lives Matter, organizația, astăzi este complet igienizată; integrată în mare măsură în aparatul Partidului Democrat; adorată de mass-media; și cu siguranță nu reprezintă o amenințare la adresa celor mai bogați 0,001%.

Iată agenda establishmentului  în SUA și cum se imbină cu Black Lives Matter.

În primul rând: împiedicați orice organizare politică a „Deplorabilelor Trump”. Oricine încearcă să formeze un adevărat partid de opoziție va fi făcut un exemplu de. În America este jocul copiilor să încadreze pe oricine. Am văzut spectacolul în Russiagate, iar Trump va fi acum epuizat de cadouri nesfârșite pe măsură ce stabilimentul îl urmărește spre uitare. Dacă președintele Statelor Unite poate fi încadrat atât de ușor, interzis de pe internet, un organizator politic necunoscut din statele roșii poate fi eliminat după bunul plac.

În al doilea rând: creșteți demonizarea oamenilor albi și distrugerea încrederii lor. Americanii albi sunt încă majoritari și, prin urmare, o potențială forță politică. Demonizarea lor este deja instituționalizată în sistemul educațional, în „Proiectul 1619” propagandistic al New York Times și în pregătirea de „sensibilitate rasială” pe care toți angajații albi ai corporațiilor, guvernelor și armatei SUA trebuie să o ia. Trump a ordonat oprirea ședințelor de îndoctrinare anti-albă din guvernul federal și armata SUA, dar noul regim va restabili rapid îndoctrinarea necesară ca o supă pentru negrii, feministele și stângacii înșelați.

Al treilea: Al doilea amendament va fi anulat sau ocolit. Susținătorii lui Trump vor fi dezarmați pentru a-i teroriza mai ușor și a-i împiedica să-și protejeze proprietățile și persoanele, dacă unitatea consideră că este eficient să se dezlănțuie asupra lor miliții armate anti-albe pentru a le alinia. Autoapărarea albă va fi mai mult sau mai puțin incriminată.

În al patrulea rând: instituția își va spori încurajarea conflictelor rasiale și de gen, pentru a menține americanii prea divizați pentru a rezista măsurilor sale de control din ce în ce mai odioase, indiferent dacă acestea sunt folosirea Covid pentru a suprima libertatea de mișcare și asociere, acuzațiile de a fi agent străin în pentru a suprima libertatea de exprimare ca în cazul Assange sau pentru a întoarce și internarea americanilor Trump care încearcă să organizeze un partid politic care să reprezinte poporul în locul instituției.

Al cincilea: cetățenie pentru milioanele de extratereștri ilegali și deschiderea frontierelor pentru a reduce populația albă la o minoritate izolată.
Aceste măsuri vor fi suficiente pentru ca înființarea să finalizeze transformarea Statelor Unite dintr-o democrație responsabilă față de popor într-o oligarhie de interese proprii înrădăcinate.

 Black Lives Matter, o mișcare fondată în 2013 de un trio de clasă mijlocie superioară, de femei de culoare foarte vocale sunt un produs al „corporatizării activismului”. De-a lungul anilor, Black Lives Matter a evoluat ca o marcă de marketing, precum Nike (care o susține pe deplin). Protestele pe scară largă legate de moartea lui George Floyd au ridicat mişcarea la statutul unei noi religii. Cu toate acestea, Black Lives Matter are, fără îndoială, un adevărat apel revoluționar. Media din Occident a fost invadată de articole pe tema “ Cum a schimbat Black Lives Matter căsătoria mea “, “ Cum a devenit Black Lives matter mainstream “ , cum “Mișcarea include acum multe medii diverse, care nu se simțiseră anterior legate de cauză anti rasismului “ sau „Cred că o mulțime de oameni din orașul nostru s-au simțit brusc ca oameni albi vinovati de rasism, trebuie să fim cu adevărat critici față de noi înșine și să ne înțelegem rolul în acest sens”.

         Pentru a înțelege întrebarea cui folosește Black Lives Matter, trebuie, din nou, să urmați banii.  Black Lives Matter a profitat în 2016 de o subvenție de 100 de milioane de dolari a Fundației Ford și, de atunci, din alte zone ale  capitalismului filantropic, cum ar fi JPMorgan Ch ase și Fundația Kellogg.  Fundația Ford este foarte aproape de așa zisul deep state al SUA. Consiliul de administrație este plin de CEO-uri corporatiști de pe Wall Street. Pe scurt; Black Lives Matter, organizația, astăzi este complet igienizată; integrată în mare măsură în aparatul Partidului Democrat; adorată de mass-media; și cu siguranță nu reprezintă o amenințare la adresa celor mai bogați 0,001%.  

Iată agenda stabilirii în SUA
În primul rând: împiedicați orice organizare politică a „Deplorabilelor Trump”. Oricine încearcă să formeze un adevărat partid de opoziție va fi făcut un exemplu de. În America este jocul copiilor să încadreze pe oricine. Am văzut spectacolul în Russiagate, iar Trump va fi acum epuizat de cadouri nesfârșite pe măsură ce stabilimentul îl urmărește spre uitare. Dacă președintele Statelor Unite poate fi încadrat atât de ușor, interzis de pe internet, un organizator politic necunoscut din statele roșii poate fi eliminat după bunul plac.

În al doilea rând: creșteți demonizarea oamenilor albi și distrugerea încrederii lor. Americanii albi sunt încă majoritari și, prin urmare, o potențială forță politică. Demonizarea lor este deja instituționalizată în sistemul educațional, în „Proiectul 1619” propagandistic al New York Times și în pregătirea de „sensibilitate rasială” pe care toți angajații albi ai corporațiilor, guvernelor și armatei SUA trebuie să o ia. Trump a ordonat oprirea ședințelor de îndoctrinare anti-albă din guvernul federal și armata SUA, dar noul regim va restabili rapid îndoctrinarea necesară ca o supă pentru negrii, feministele și stângacii înșelați.

Al treilea: Al doilea amendament va fi anulat sau ocolit. Susținătorii lui Trump vor fi dezarmați pentru a-i teroriza mai ușor și a-i împiedica să-și protejeze proprietățile și persoanele, dacă unitatea consideră că este eficient să se dezlănțuie asupra lor miliții armate anti-albe pentru a le alinia. Autoapărarea albă va fi mai mult sau mai puțin incriminată.

În al patrulea rând: instituția își va spori încurajarea conflictelor rasiale și de gen, pentru a menține americanii prea divizați pentru a rezista măsurilor sale de control din ce în ce mai odioase, indiferent dacă acestea sunt folosirea Covid pentru a suprima libertatea de mișcare și asociere, acuzațiile de a fi agent străin în pentru a suprima libertatea de exprimare ca în cazul Assange sau pentru a întoarce și internarea americanilor Trump care încearcă să organizeze un partid politic care să reprezinte poporul în locul instituției.

Al cincilea: cetățenie pentru milioanele de extratereștri ilegali și deschiderea frontierelor pentru a reduce populația albă la o minoritate izolată.
Aceste măsuri vor fi suficiente pentru ca înființarea să finalizeze transformarea Statelor Unite dintr-o democrație responsabilă față de popor într-o oligarhie de interese proprii înrădăcinate. (Paul Craig Roberts)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.